06
Mar
Sarah Burnett – workshop
13:00
06-03-19

Vediete vlastnú firmu či hľadáte IT talenty? Aj vy by ste vo svojej spoločnosti uvítali viac žien na IT pozíciách? Ako však ich motivovať a udržať na IT pozíciách?

Príďte na výnimočný interaktívny workshop jednej z 50 najvplyvnejších britských žien v oblasti informačných technológií, Sarah Burnett, v KOŠICIACH!

Združenie Aj Ty v IT sa aktívne venuje podpore a motivácii dievčat a žien v oblasti technológií. Nedostatok žien na IT pozíciách na Slovensku je alarmujúci. Vo svete sa však už vynára iný problém, a to postupné opúšťanie IT pozícií, keď sa ženy v často čisto mužských kolektívoch necítia rešpektované, ocenené, vítané či bezpečne.

Aj Ty v IT preto od roku 2012 vyvíja množstvo aktivít, ktoré spoločnostiam pomôžu nielen získať ale aj udržať ženy na týchto postoch. Navyše, budujeme s firmami „women friendly“ prostredie, kde sa budú ženy cítiť vítané a podporované.

V tejto suvislosti pricestuje na pozvanie Aj Ty v IT a British Embassy, Bratislava Sarah Burnett, predsedníčku organizácie British Computer Society Women, ktorá patrí medzi 50 najvplynejších britských žien v oblasti informačných technológií a aktívne sa venuje podpore žien v IT sektore. V roku 2017 založila Sarah AI Akcelerátor s cieľom podporiť väčšie zastúpenie žien v oblasti umelej inteligencie.

Na workshope organizovanom združením Aj Ty v IT a Britskou ambasádou na Slovensku bude Sarah s učastníkmi diskutovať práve na tému, ako udržat ženy na technických pozíciách vo firmách.

Pre koho je workshop určený
Workshop je určený zástupcom firiem, akademického sektora a verejnosti, ktorú zaujíma téma podpory žien v IT oblasti.

Kedy: 6. marca, 2019, 13:00-15:00
Kde: Kasárne Kulturpark, Košice

Program:
13.00 – 13.40: prezentácia BCSWomen, AI Accelerator
13.50 – 15.00: interaktívny workshop s účastníkmi na tému podpory a udržania žien v IT spoločnostiach
15.00 ukončenie, voľná diskusia

Kto je Sarah Burnett?
– predsedníčka organizácie British Computer Society Women
– patrí medzi 50 najvplyvnejších britských žien v oblasti informačných technológií aktívne sa venuje podpore žien v IT sektore
– zakladateľka AI Accelerator, na podporu väčšieho zastúpenia žien v oblasti umelej inteligencie.

✅Registrácia TU.
(počet miest je obmedzený)